Matura niemiecki- co trzeba wiedzieć o tym egzaminie

Niemiecki to jeden z języków, które poznaje się w polskich szkołach. Język ten jest nauczany przez kolejne etapy nauki, aż do końca szkoły średniej, gdzie uczeń może podjąć decyzję, czy chce pisać maturę z niemieckiego. Takie pytanie może zadawać sobie wielu uczniów. Czy warto? Czy to jest dobry wybór? Czy znam ten język wystarczająco dobrze? To tylko niektóre pytania, na które musi odpowiedzieć sobie maturzysta. Warto zastanowić się nad nimi, a ewentualne wątpliwości na temat matura niemiecki, rozwiać ze wskazówkami poniżej.

Matura niemiecki- czy warto wybierać ten egzamin?

Egzamin maturalny z języka niemieckiego będzie idealnym wyborem dla pasjonatów tego języka, ale nie tylko. Świetnie mogą się także sprawdzić osoby, które muszą jeszcze trochę podszkolić języka. Do matury można się odpowiednio dobrze przygotować, jeśli zrobi się to z małym wyprzedzeniem. Warto także pamiętać, że matura z niemieckiego przydaje się nie tylko osobom, które chcą kontynuować naukę języka niemieckiego na studiach. Niemiecki warto też zdawać, kiedy myśli się o studiowaniu innego języka germańskiego. Znajomość niemieckiego może okazać się świetną podstawą dla osób, które chcą się uczyć niderlandzkiego, czy też norweskiego, a nawet szwedzkiego. To, co jeszcze warto wiedzieć na temat matury, można znaleźć poniżej.

Matura z niemieckiego- dalsze informacje

Matura z niemieckiego dzieli się na dwa poziomy. Uczniowie mogą zdawać niemiecki na poziomie podstawowym, ale też rozszerzonym. Niemiecki jest językiem, którego znajomość sprawdza się na kilku obszarach. Po pierwsze sprawdzane jest rozumienie niemieckiego ze słuchu, po drugie sprawdzane jest także rozumienie niemieckiego pisanego. Prócz tych zagadnień uczeń musi się przygotować także na zadania sprawdzające wiedzę z gramatyki, a także na zadanie pisemne, które jest ostatnie w każdym z poziomów. Matura z niemieckiego jest zadaniem, gdzie są zadania otwarte oraz zamknięte. Jeśli chodzi o poziom podstawowy, to można spotkać więcej zadań zamkniętych.